TİCARİ KREDİ DANIŞMANLIĞI

Ticari kredi işletme sahiplerinin alabileceği bir kredi türüdür. İşletme sahiplerine tanınan haklar ile düşük faiz oranları ile ticari kredi alınması mümkündür. Ticari krediler kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Spot kredi ve rotatif kredi ticari kredinin çeşitleridir. Ticari krediye işinizi büyütmek veya yeni yatırımlar yapmak amacıyla başvuru yapabilirsiniz. Ticari amaçla yapılan her eylem için ticari kredi başvurusun da bulunabilirsiniz.

 
Spot kredi Nedir? Rotatif Kredi Nedir?

Spot kredi türün de kredi ödeme süresi boyunca faiz oranı değişmemektedir. Spot krediler kısa vadeli kredi seçeneğidir. Bu sebeple ekonomide yaşanan herhangi olumsuz durum kredi çeken kişileri etkilemez. Ticari kredi çekmek isteyenlerin oldukça sık tercih ettiği bu kredi türüne başvurularak sonucu kısa süre içerisinde alabilirsiniz. Spot kredi için en önemli şart kredi notudur. Kredi notunun yüksek olması halin de spot kredi türünden faydalanılabilir. Rotatif kredi seçeneğinin ise faizi günlük olarak hesaplanmaktadır. Spot krediden ayıran özellik ise çekilen anapara miktarının ne zaman ödeneceğinin belli olmamasıdır. Ödeme planının belli olmaması sebebiyle ticari kredi alan kişilerin şıkça tercih ettiği bir kredi türüdür. Konuyla ilgili bilgi almak için finanskar danışman hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

 
Ticari Krediyi Kimler Alabilir?

Ticari kredi alabilmek için gereken en önemli şart herhangi bir ticari faaliyet içerisinde bulunulduğuna dair belgedir. Ticari kredi başvurusu yapılırken üzerine kredi çekilecek olan şirketin ödeme geçmişleri de incelenmektedir. Şirketin durumu aylık ve yıllık gelirleri bu inceleme arasında yer almaktadır. Şirketin büyüklüğü ve ticari geçmişi göz önüne alınarak en uygun fiyatlandırma bankalar tarafından yapılmaktadır. Faiz oranları diğer kredi türlerin de olduğu gibi değişkenlik gösterebilir. Vergi levhası istenen belgeler arasındadır. Ticari kredi online olarak da yapılmaktadır. Gerekli koşulların yerine getirilmesi durumunda işletme sahibinin bankaya gitmesine gerek olmadan kolayca kredi başvurusun da bulunulabilir. Talep ettiğiniz tutarın banka tarafından onaylanması için şirketin belirli aşamalardan geçmiş olması gerekmektedir. Bankalar tarafından size en uygun ticari kredi miktarı belirlenmektedir. Bu süreç de kredi notunuz yaptığınız tüm iş anlaşmaları, finansal işlemler incelenerek sonuç bildirilmektedir.

Finanskar Bir İlberk Group A.Ş Markasıdır.

Hemen Bize Ulaşın

Numaranızı Bırakın 5 Dakika İçinde Dönüş Yapalım

Thank You for Contact Us! Our Team will contact you asap on your email Address.