TAŞIT KREDİSİ DANIŞMANLIĞI

Araba satın almak isteyen bireylerin başvuru yapabileceği taşıt kredisi için gerekli bir takım şartlar mevcuttur. Taşıt kredisi hem sıfır hem de ikinci el araba satın almak isteyen kişilerin başvurusuna açıktır. Özellikle sıfır araba satın almak için başvuru yapılması halinde kredinin çıkma olasılığı daha yüksektir. Sadece otomobil satın almak için değil motosiklet veya deniz taşıtı almak için de taşıt kredisine başvuru yapılabilmektedir.

 
Taşıt Kredisi Nedir? Taşıt Kredisi Almak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Taşıt kredisi başvurusu yapmak için gereken en önemli şart 18 yaşından büyük olmak ve en az 6 aylık sgk kaydınızın bulunmasıdır. Bu sizlere kredi verecek bankalar için önemli bir husustur. Diğer kredi seçeneklerin de olduğu gibi taşıt kredisi için de gerekli kredi notunuzun bulunması gerekir. Bankalar da herhangi bir sicil kaydınız bulunmaması gerekmektedir. Önceki yıllar da yaşamış olduğunuz sicil kaydının üzerinden belirli bir zaman geçmesi ve kredi notunuzun yükselmesi halin de taşıt kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Taşıt satın aldıktan sonra banka almış olduğunuz taşıtı ipoteği altına almaktadır. Bu işlem taşıt kredisini zamanında ödememeniz halinde bankanın kendini koruması amacıyla yaptığı bir işlemdir. Taşıt kredilerin de uygulanan en uzun vade 48 aydır. Eğer bu süreç içerisin de gerekli ödemeler yapılmaz ise banka arabaya el koyma hakkına sahiptir. Finanskar danışmanlığı yardımıyla taşıt kredileri hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

 
Taşıt Kredisi Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bankalar tarafından belirlenen ve talep ettiğiniz miktara göre değişkenlik gösteren bir faiz uygulaması mevcuttur. Her banka kendine en uygun faiz oranlarını belirleyerek müşterilerine sunmaktadır. Taşıt kredisine başvuru yapılırken gelirin çekmek istediğiniz miktar ile orantılı olması gerekmektedir. Geliriniz eğer kredi taksitini karşılamaya yetmeyecek ise kredi başvurusu reddedilir. Tüm bu şartlar ve gereklilikler göz önüne alınarak gerekli araştırmalar yapılmalı ve sonrasın da taşıt kredisi için başvuru yapılmalıdır. Sıfır otomobil için kredi alınması kolayken ikinci el otomobiller için gerekli bir takım şartlar mevcuttur. Bu şartlar bankalar arasında değişkenlik gösterebilmektedir. İkinci el arabanın yaşı bu şartlar arasındadır. Bankalar arasında değişkenlik gösteren ikinci el araba yaşı ortalaması en fazla 8 olmalıdır.

Finanskar Bir İlberk Group A.Ş Markasıdır.

Hemen Bize Ulaşın

Numaranızı Bırakın 5 Dakika İçinde Dönüş Yapalım

Thank You for Contact Us! Our Team will contact you asap on your email Address.