TARIM KREDİSİ DANIŞMANLIĞI

Tarım kredisi çiftçilere verilen kolay ödeme imkânı sunulan kredi türüdür. Çiftçiliğin gelişmesi ve ekonominin güçlenmesi sebebiyle kolay ödeme imkânları sunulan bu kredi türünden çiftçiler faydalanmaktadır. Tarımsal alanda herhangi bir işle uğraşan kişilere verilen bu kredi türü diğer kredi türlerine oranla daha kolay bir şekilde verilmektedir. Peki bu kredi türünden faydalanmak için gerekli şartlar nelerdir?

 
Tarım Kredisi Nedir? Kimler Tarım Kredisinden Faydalanabilir?

Tarım kredisine başvuru yapılabilmesi için çiftçilik belgesine sahip olunması gerekmektedir. Çiftçilik ile uğraşıldığının kanıtlanması gerekirken bankalar tarafından belirlenen farklı şartlarda mevcuttur. Faizsiz kredi seçeneği mevcut olan tarım kredilerinin ödemeleri hasat zamanın da veya hasat zamanından sonra olacak şekilde planlanmaktadır. Faizsiz tarım kredisi için gerekli bir takım şartlar mevcut olsa da özellikle genç yaşta ki bireyler faizsiz krediyi daha kolay alabiliyor. Ayrıca gereken bir diğer şart ise tarım kooperatifine üye olmak ve gerekli olan üyelik ücretine ödemektir. Tarım kooperatifine üye olan ve yıllık üyelik ücretini ödeyen bireylerin kolaylıkla alabileceği tarım kredisi için kredi notu şartı da aranmaktadır. Tarım kredisine başvuru yapıldıktan en fazla 60 gün sonra geri dönüş yapılmaktadır. Ayrıca tarım kredisin de istemiş olduğunuz miktarı çekmeniz de mümkün kılınıyor.

 
Tarım Kredisine Başvurmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Çekeceğiniz tarım kredisi için gerek olan belgeleri bankaya götürmeniz halinde kredi başvurunuz direkt olarak işleme alınmaktadır. Başvuru yaparken üç yıllık bir gelir tablosuna ihtiyaç duyulmaktadır. Bu size verilecek en uygun tutarın belirlenmesinde önemli bir rol oynar. Bu süreçte ise banka daha önce aldığınız hasat miktarına bağlı olan kazancınızı belirleyerek tarım kredisi almaya uygun olup olmadığınızı araştırarak geri dönüş yapmaktadır. Bankalar tarafından belirlenen farklı faiz oranlarını ve ödeme seçeneklerini inceleyerek başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Bankalar arasın da değişkenlik gösteren ödeme seçenekleri mevcuttur. Detaylı bilgi alabilmek için finanskar danışmanlık hizmetinden faydalanabilir kendinize en uygun olan tarım kredisi hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Ayrıca tarım kredisi seçeneği krediler arasın da en esnek ödeme seçeneklerine sahip olan kredi türü olarak bilinmektedir.

Finanskar Bir İlberk Group A.Ş Markasıdır.

Hemen Bize Ulaşın

Numaranızı Bırakın 5 Dakika İçinde Dönüş Yapalım

Thank You for Contact Us! Our Team will contact you asap on your email Address.