Kredi ihtiyacınız acil olsa bile, sizleri ilk olarak yönlendireceğimiz kuruluşlar tabiki bankalar olacak. Çünkü bankalar en güvenilir kredi seçeneklerini sunan tek yasal kurum ve kuruluşlardır. 

Asgari ücretli bir çalışan veya gelir seviyesi düşük bir banka müşterisi, aylık ödeme gücünün çok üzerinde bir kredi başvurusu yaparsa, kredi genel merkeze iletilmeden sistem tarafından otomatik olarak reddedilir. Bunun beraberinde çok sayıda kredili ürün başvurusu yapmak ve red cevabını almak kredi başvuru sayınızı yükselttiği gibi kkb puanınızıda düşürmektedir. Kredi değerlendirmesinde başvuru sayısıda önem arz etmektedir. Aylık gelir dengesi, kredi başvurularında son derece önemlidir. 

Aynı zamanda mevcutta ödemeye devam ettiğiniz kredi ve kredi kartı borçları, limit ve borç endeksi de kredi başvurularında en büyük kriterlerdendir. Yani kredi başvurusu sırasında sadece kredi notuna bakılmadığını bilmelisiniz. Kredi notunuz ortalama bir seviyede ise, bahsettiğimiz kriterlere ödeme gücünüze göre bir başvuru planı çıkarabilirsiniz. Aylık gelirin çok üzerinde başvurular yapmak yerine, banka çalışanları ve danışmanlık veren kurum ve kuruluşlarla görüşerek aylık gelirinize uygun başvurular yapmak kredi çekememe sorununuzu ortadan kaldıracaktır.

Bankalara olan borçlarınızı düzenli ödeyen biriyseniz ve kredi notunuz yüksekse, bankaların kredi başvuruları için sunmuş oldukları imkanları kullanarak kredi başvurusu yapabilirsiniz. Krediye ihityacım var diyen kişiler, şubelerden, ATM’lerden, internet ve mobil bankacılık uygulamalarından hatta SMS ile ve danışmanlık firmalarından bile kredi başvurusu yapabilir. 

Finanskar Bir İlberk Group A.Ş Markasıdır.

Hemen Bize Ulaşın

Numaranızı Bırakın 5 Dakika İçinde Dönüş Yapalım

Thank You for Contact Us! Our Team will contact you asap on your email Address.