KONUT KREDİSİ DANIŞMANLIĞI

Konut kredisi ev sahibi olmayı kolaylaştıran bir kredi türüdür. Belirli şartların yerine getirilmesi ve uygulanması durumunda konut kredisi için başvuru yapılabilmektedir. Konut kredisi için başvuru yapılmadan önce bankaların uyguladığı politikalar incelenerek en uygun miktara göre başvuru yapılması gerekmektedir. Evin tamamını konut kredisi alarak satın almanız mümkün değildir. Konut kredisi satın almak istediğiniz evin sadece belirlenen miktarının ödemesini yapmaktadır. Peki kimler konut kredisine başvurabilir ve gerekli şartlar nelerdir?

 
Konut Kredisi İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

Konut kredisine başvuru yapabilmek için diğer kredilerle aynı şart olan 18 yaşından büyük olma özelliği aranmaktadır. Belirli bir gelir kaynağının yanı sıra maaşınızın olması gerekmektedir. Bankalar arasın da değişkenlik gösteren faiz oranları mevcuttur. Kendinize en uygun faiz oranını ve para miktarını bulmak için gerekli tüm araştırmalar yapılmalı ve gerekiyorsa finanskar danışman hizmetlerinden yardım alınmalıdır. 18 yaşından büyük olmak ve tc vatandaşı olmak tabiki konut kredisi almak için yeterli değil. Bankalar tarafından aylık gelirinizin hesaplanması ve buna göre belirlenen tutar ile başvuru yapmanız gerekiyor. Aylık ödeyemeyeceğiniz miktarda tutar olması doğru olmayacağından başvurunuz kabul edilmeyecektir. Bunun yanı sıra konut kredisi için belirli bir peşinat ödenmesi gerekmektedir. Konut kredilerinin miktarının fazla olması sebebiyle bankalar tarafından işlenen bu politika farklılık gösterebilmektedir. İstenen peşinat miktarı çekmeyi talep ettiğiniz kredi tutarına göre değişkenlik göstermektedir. Konut kredilerin de sözleşmenin imzalanması halinde herhangi bir cayma hakkı yoktur.

 
Kimler Konut Kredisi Alamaz?

Gelirinizi belirlemeniz konut kredisine başvurmanız için gerekli olan bir diğer şart. Satın alacağınız evin en az %25’lik kısmını peşin olarak ödemeniz gerekmektedir. Bu %’lik kısım bankalar arasında değişkenlik gösterebilir. Bankalar ile aktif olan bir sicil kaydının olmaması, kredi kartı ödemelerinizi düzenli yapıp yapmadığınız kredi notunuzu etkileyen önemli etkenlerdendir. Bu sebeple konut kredisi için başvuru yapacak kişilerin oldukça titiz ödemeler yapmış olması gerekmektedir. Eğer 5 yıldan kısa bir süre içerisin de bankalar ile ilgili herhangi bir icra durumu oluşmuş ise bu kişiler konut kredisine başvuru yapamaz. Bankaların kara listesine girmiş kişiler konut kredisi alamamaktadır.

Finanskar Bir İlberk Group A.Ş Markasıdır.

Hemen Bize Ulaşın

Numaranızı Bırakın 5 Dakika İçinde Dönüş Yapalım

Thank You for Contact Us! Our Team will contact you asap on your email Address.