0.69 faiz oranıyla konut kredisi programı belli oldu

0.69 faiz oranıyla konut kredisi programı belli oldu

0.69 faiz oranıyla yeni evim konut kredi programı kampanyası'nın detayları belli oldu. Türkiye 3 bölge olarak baz alındı ve buna göre milyonlarca vatandaşı ilgilendiren kampanya kapsamında kredi için tutarlar belirlendi.

- 1. Bölge olan İstanbul’da en çok ( 5 milyon TL ) 

- 2. Bölgedeki iller için en çok ( 3 milyon TL )

- 3. bölgedeki iller için ise en çok ( 2 milyon TL ) verilecek.

 

- 1. bölge olarak İstanbul

- 2. bölge olarak Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin ve Muğla

- 3. bölge olarak diğer iller belirlendi.

Konut finansman kampanyası, sadece sıfır dairelerde geçerli olacak ve kredi taksidi hane halkının gelirinin yüzde 40'ını aşmayacak şekilde olacak.

Yeni konut finansman kampanyasından faydalanmak isteyen vatandaşların hali hazırda konutunun olmaması, 1 yıl içinde konut satışı yapmamış olması gerekmektedir. Konut almak isteyen vatandaşların konut alacağı bölgede en az 1 yıl ikamet ediyor olması gerekmektedir.

Alınan konutlarda 5 yıl boyunca satış yapılmama şartı getirilmektedir. Tüm bölgelerde asgari peşinat oranı yüzde 10 olarak belirlendi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati "Orta gelir düzeyindeki vatandaşlarımız için; o piyasa koşullarına göre çok daha avantajlı faiz/kar payı ve vade yapısı ilk 3 yıl Bakanlığımız katkısıyla ödeme kolaylığı ve Kredi vadesi boyunca hane halkının geliriyle uyumlu bir ödeme planı sunduğumuz yeni evim programını hazırladık" dedi.

Önceki BlogBankacılık işlemlerinde eski kimlik kullanılmayacak!
Sonraki BlogKredi Danışmanlığı